rss بلاک
هدف‌گذاری شناسایی و پرورش ۱۵۰ هزار نخبه دانش‌آموز در کشور
تهران- ایرنا- قائم مقام بنیاد ملی نخبگان، یکی از برنامه های هدف گذاری شده این مجموعه به عنوان متولی اصلی حوزه نخبگان کشور را شناسایی ۱۵۰ هزار استعداد برتر و نخبه حوزه آموزش و پرورش در قالب طرح «شهاب» اعلام کرد.
شهردار پرند: مترو موجب رشد اقتصادی پایتخت مسکن مهر کشور می شود
تهران- ایرنا- شهردار پرند با اشاره به راه اندازی خط مترو پرند- تهران پس از ۱۸ سال اعلام کرد: تجهیز این ناوگان ریلی به شهر پرند بعنوان پایتخت مسکن مهر کشور، موجب پایداری رشد اقتصادی آن می شود.
تکواندوکاران زنجان درصدد کسب مدال المپیک
زنجان - ایرنا - تکواندو زنجان با بیش از ۴۳ سال فعالیت و گذر از فراز و فرودهای فراوان همواره از رشته‌های ورزشی پر فروغ استان و کشور بوده و به افتخارات متعدد بین‌المللی، آسیایی و جهانی دست یافته است و هم اینک تکواندوکاران زنجانی در تلاش برای کسب مدال المپیک برای تکمیل مجموعه افتخارات خود هستند.
ماهانه۸۰۰ میلیارد ریال برای درمان افراد تحت پوشش تامین اجتماعی درقم هزینه می‌شود
قم-ایرنا- مدیرکل تامین اجتماعی قم با اشاره به وضعیت حمایتی بیمه تامین اجتماعی در این استان، گفت:ماهانه ۸۰ میلیارد تومان هزینه مستقیم  بیماری و دارو برای افراد تحت پوشش در استان قم می‌شود.
اعتیاد تزریقی عامل دوم انتقال « ایدز» در استان اصفهان است
اصفهان - ایرنا - کارشناس ایدز معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: انتقال« ایدز» از طریق رفتار پر خطر جنسی نسبت به اعتیاد تزریقی پیشی گرفته بطوری‌که امسال بیش از ۷۰ درصد از موارد انتقال در استان بدلیل رفتارهای محافظت نشده جنسی بوده است.
هفت پایگاه به اورژانس هوایی استان مرکزی اضافه شد
اراک - ایرنا - رییس دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: هفت پایگاه در یکسال گذشته به اورژانس هوایی استان مرکزی اضافه شد.
راه هموارِ اجرای طرح نهضت ملی مسکن در کردستان
سنندج- ایرنا- طرح نهضت ملی مسکن یکی ازابتکارات دولت برای خانه‌دارشدن افراد فاقد مسکن است که اجرای آن در کشور و به تبع آن استان کردستان اگرچه با مشکلاتی مواجه است اما در حال حاضر با اقدامات انجام شده، راه اجرای این طرح در استان تا حدود زیادی هموار شده است.
تداوم سیر نزولی نرخ بیکاری در مازندران با نگاه تحولی دولت
ساری - ایرنا - دولت سیزدهم در ۲ سال گذشته با وجود تحریم‌های اقتصادی دشمنان، با برنامه نظام جامع پایش، زیست بوم ملی اشتغال و راه اندازی سامانه های جست و جوی شغل، فضای کسب و کار در کشور و از جمله در مازندران را بهبود بخشید و موید این مطلب مهم و اساسی نیز تداوم سیر نزولی نرخ بیکاری در این استان است.
حزب‌الله: از تهدید آمریکا و رژیم صهیونیستی هراس نداریم/ مقاومت پیروز است
تهران- ایرنا- معاون دبیر کل حزب الله لبنان با اشاره به حمایت تمام عیار مقاومت لبنان از فلسطین، اعلام کرد: هراسی از تهدیدات رژیم اسرائیل و آمریکا نداریم.
واحد یک نیروگاه بمپور از مدار خارج شد
زاهدان- ایرنا- مدیرعامل شرکت مدیریت تولید برق نیروگاه‌های سیستان و بلوچستان گفت: واحد یک نیروگاه گازی بمپور ایرانشهر به منظور ارتقای آمادگی برای تولید پایدار انرژی از مدار خارج شد.
قاچاقچیان کالا در همدان بیش از ۲۶ میلیارد ریال جریمه شدند
همدان- ایرنا- مدیرکل تعزیرات حکومتی همدان گفت: قاچاقچیان کالا در ۲ پرونده به پرداخت ۲۶ میلیارد و ۶۱۷ میلیون ریال جزای نقدی محکوم شدند.
نام‌نویسی ساخت ۱۲ جایگاه عرضه سوخت در منطقه زاهدان آغاز شد
زاهدان- ایرنا- مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه زاهدان گفت: فراخوان صدور مجوز ساخت۱۲ باب جایگاه عرضه بنزین و نفتگاز در این منطقه آغاز شد و متقاضیان از ۱۳ آذرماه می‌توانند با مراجعه به درگاه ملی مجوزهای دولت، نسبت به ثبت نام اقدام کنند.
طرح اضطراری تامین آب سیستان با جدیت درحال اجراست
زاهدان- ایرنا- مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای سیستان وبلوچستان گفت: در پی بروز تنش آبی در منطقه سیستان و شهر زاهدان با هدف تامین آب آشامیدنی، طرح اضطراری تامین آب شمال استان در قالب طرح‌های کوتاه مدت در دستورکار این شرکت قرار گرفت.
خشکسالی، داغی ماندگار بر پیشانی کشاورزی خراسان رضوی
مشهد- ایرنا- زخم خشکسالی بیش از ۲ دهه است که بر پیکر خراسان رضوی نشسته و هر سال نیز عمق‎‌ یافته و میزان خسارات و صدمات آن به ویژه بر بخش کشاورزی بیشتر و گسترده تر شده است.
نشستی از جنس دانشگاه در بیرجند با حضور سخنگوی دولت
بیرجند - ایرنا - سخنگوی دولت در سفر به خراسان جنوبی علاوه بر دیدار با دانشجویان، در نشست دیگری پای صحبت اساتید، اعضای هیات علمی، نخبگان و فن آوران دانشگاه‌های این استان نشست تا دانشگاهیان از دغدغه‌ها، انتظارات و راهکارهای خود برای موضوعات مختلف بگویند.
تداوم جو پایدار برای غالب مناطق کشور/ افزایش آلودگی هوا در ۹ کلان‌شهر
تهران- ایرنا- سازمان هواشناسی کشور اعلام کرد: از امروز (یکشنبه) تا روز سه‌شنبه در غالب مناطق کشور جوی آرام و پایدار پیش‌بینی می‌شود و در شهرهای صنعتی و پرجمعیت، افزایش غلظت آلاینده‌های جوی را خواهیم داشت و از روز پنجشنبه، آلودگی هوا کاسته خواهد شد.
هماهنگی قوی جنبش امل و حزب‌الله در نبرد با دشمن صهیونیست
تهران- ایرنا- یکی از اعضای فراکسیون توسعه و آزادی پارلمان لبنان از هماهنگی قوی جنبش امل و حزب الله در جریان نبرد کنونی با دشمن صهیونیست در راستای حمایت از غزه خبر داد.
نماینده پارلمان لبنان: مقاومت در اوج آمادگی قرار دارد
تهران- ایرنا- حسین الحاج حسن نماینده پارلمان لبنان با اشاره به توحش رژیم صهیونیستی در حمله به غزه به حمایت تمام قد آمریکا از این رژیم پرداخت و گفت که دشمن صهیونیست مجددا حملات خود را به غزه از سرگرفته و به کشتار و هدف قرار دادن غیرنظامیان، مساجد، بیمارستانها، و مدارس با حمایت آشکار آمریکا، دست زده است.
آمریکا برای مقابله با نفوذ چین موشک‌های میان‌برد در هندوپاسفیک مستقر می‌کند
تهران- ایرنا- یک مقام آمریکایی اعلام کرد که ارتش این کشور قصد دارد به منظور تقویت بازدارندگی در مقابل چین موشک‌های میان‌برد در هندوپاسفیک مستقر کند.
عملیات اطلاعاتی ماهواره نظامی کره شمالی آغاز شد
تهران- ایرنا- خبرگزاری کره شمالی بامداد یکشنبه گزارش داد که نهاد مدیریت ماهواره شناسایی این کشور ماموریت خود به عنوان سازمان اطلاعات نظامی را آغاز کرده است.
عباس خواستار تسریع تحقیقات علیه جنایتکاران جنگی اسراییلی شد
تهران - ایرنا - محمود عباس رئیس تشکسلات خودگردان فلسطین در دیدار با کریم خان دادستان کل دیوان کیفری بین المللی ( ICC ) خواستار تسریع تحقیقات علیه جنایتکاران جنگی اسرائیلی در سرزمین‌های فلسطینی شد.
اوکراین مانع از دیدار رئیس جمهوری سابق این کشور با نخست وزیر مجارستان شد
تهران- ایرنا- سرویس امنیت اوکراین (SBU) اعلام کرد که گارد مرزی مانع از خروج پترو پوروشنکو رئیس جمهوری سابق این کشور برای خروج از اوکراین و دیدار با ویکتور اوربان نخست وزیر مجارستان شد.
ترافیک سنگین در آزادراه تهران - کرج - قزوین 
کرج - ایرنا - رییس پلیس راه البرز از ترافیک سنگین در آزادراه تهران - کرج - قزوین در محدوده استان البرز خبرداد و از رانندگان خواست از با احتیاط حرکت کنند.
انگلیس بر فراز غزه پرواز نظارتی انجام می‌دهد
تهران- ایرنا- وزارت دفاع انگلیس اعلام کرد که برای یافتن محل نگهداری اسرایی که در اختیار مقاومت فلسطین هستند، پروازهای نظارتی بر فرار نوار غزه و سرزمین‌های اشغالی انجام می‌دهد.
ترکیه: وحشی‌گری اسرائیل در غزه دفاع از خود نیست
تهران-ایرنا-وزارت امورخارجه ترکیه شنبه شب اعلام کرد: وحشی‌گری اسرائیل در غزه دفاع از خود نیست.
۱۶هزار معلول در چهارمحال و بختیاری زیرپوشش طرح توانبخشی مبتنی بر جامعه هستند
شهرکرد -ایرنا- مدیرکل بهزیستی چهارمحال و بختیاری گفت: ۱۶ هزار و ۷۰۰ معلول نفر در روستاها و نقاط حاشیه شهرهای این استان زیرپوشش طرح توانبخشی مبتنی بر جامعه (CBR) قرار دارند.
السیسی : جامعه بین الملل برای پایان دادن به وضعیت اسفبار غزه باید فورا اقدام کند
تهران-ایرنا-عبدالفتاح السیسی رئیس جمهوری مصر گفت که وخامت اوضاع انسانی در نوار غزه مستلزم اقدام فوری جامعه بین‌الملل برای کمک بشردوستانه ، امدادی در یاری‌رساندن به غیرنظامیان در نوار غزه و کاهش درد و رنج آنها است.
وزیر دفاع آمریکا: غیرنظامیان مرکز ثقل جنگ در غزه هستند
تهران- ایرنا- لوید آستین وزیر دفاع آمریکا غیرنظامیان غزه را «مرکز ثقل» جنگ در این باریکه خواند و از رژیم صهیونیستی خواست که از افراد غیرنظامی حفاظت کند.
حماس: اعتراف رژیم صهیونیستی به کشته شدن نظامیانش، حجم گسترده تلفات این رژیم را ثابت کرد
تهران-ایرنا-یک مقام بلندپایه حماس شنبه شب گفت که که اذعان دشمن صهیونیستی به کشته شدن یکی از فرماندهان لشکر غزه در حمله هفتم اکتبر مبارزان القسام و انتقال جسد او به غزه، حجم گسترده تلفات و شکست امنیتی و نظامی ارتش این رژیم در روز نخست نبرد طوفان الاقصی را می‌رساند.